100 nepažįstamųjų: 15-18

Šiandien nusprendžiau tikslingai kalbinti fotografuotis tik moteris. Penkios atsisakė, keturios sutiko. Ką gi, balansas neigiamas. Nepavyko prisikalbinti nei vienos vyresnio amžiaus, nors šiandien sutiktos moterys buvo tikrai gražios ir įdomios. Po šios dienos labai sukilo smalsumas paieškoti statistikos, kokią reikšmę sutikimui/atsisakymui fotografuotis turi fotografo lytis ir amžius. Man atrodo, kad turėtų turėti.

O štai tos gražios ir drąsios moterys, kurios šiandien sutiko tapti mano projekto dalyvėmis:

Nr.15.
Nr.15. Ilona, kuri pilką ir debesuotą rytą pripildė smagių spalvų.

Iloną sutikau keliaujančią į darbą Vilniaus universitete. Pilką ir šaltoką rytą Ilona iš tolo išsiskyrė spalvinga apranga ir energinga eisena.

Nr.16. Aušra, kuri pati fotografuoja
Nr.16. Aušra, kuri pati fotografuoja.

Aušros ilgai įkalbinėti fotografuotis nereikėjo. Gal dėl to kad ji pati mėgsta fotografuoti. Sužinojau, kad Aušra mokosi kirpėjos amato, bet kur nuves gyvenimo kelias, dar tvirtai nežino.

Nr.17. Sandra, kuri ėjo iš šaudymo pratybų
Nr.17. Sandra, kuri ėjo iš šaudymo pratybų

Sandra Laisvės alėjoje iš praeivių išsiskyrė karine apranga. Sužinojau, kad Sandra studijuoja teisę ir policijos veiklą ir kaip tik grįžta iš šaudymo užsiėmimų. Mergina papasakojo, kad studijos jai patinka, o dėvėdama kursanto uniformą dažnai mieste susilaukia praeivių dėmesio.

Nr.18. Virginia, kurią močiutė lietuvė išmokė puikiai kalbėti lietuviškai
Nr.18. Virginia, kurią močiutė lietuvė išmokė puikiai kalbėti lietuviškai

Virginia pastebėjau fotografuojančią senamiestyje. Mačiau, kad ji prisėdo ant suolelio ir ėmė tyrinėti kelionių vadovą. Nebuvau tikra, kokia kalba ją kalbinti, bet ji man šypsodamasi atsakė lietuviškai. Sužinojau, kad Virginia gimė Kanadoje, o dabar gyvena Australijoje. Močiutė lietuvė išmokė ją lietuvių kalbos, o dabar Virginia atvažiavo aplankyti močiutės gimtinės ir susipažinti su giminėmis. Nors Lietuvoje šaltoka, visgi mergina teigė, kad jai čia patinka. Virginia lietuvių kalbos įgūdžiai tiesiog stulbinantys. Didžiulė pagarba tiek močiutei, tiek Virginia, kad jos sugebėjo taip puoselėti kalbą toli nuo Lietuvos. Tikiuosi kelionė Virginia nenuvils.

2 Comments

Add Yours
 1. 1
  elė

  Labai įdomus socialinis projektas! Kaži kaip būtų po šito fotografuoti išimtinai pažįstamus ir draugus? Žinant jų aplinką, gyvenimo situaciją, etc. Ar bandytum atskleisti tai fotografijoje? Būtų lengviau ar sunkiau?

  • 2
   Aiste

   Manau, kad būtų sunkiau, nes ir aš, ir artimas žmogus turėtų kažkokių išankstinių lūkesčių ir įsivaizdavimų, koks turėtų būti rezultatas. Bet ir visiškai kitaip. Ačiū už idėją ateičiai 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *